مکمل طبیعی

با توجه به اینکه این روزها مکمل‎های تقلبی به وفور در بازار یافت می‌شوند و راه تشخیص اصل یا تقلبی بودن اینها بسیار سخت شده است، پس بهترین راه این است که خودتان دست به کار شوید و با فرمولی که به شما آموزش می‌دهیم، خودتان مکملتان را درست کنید و با خیال راحت مصرف کنید. البته در پولتان هم صرفه جویی می‎کنید!

مکمل طبیعی برای افزایش وزن بسازید!

مواد لازم:

  1. پودر سفیده تخم مرغ ترجیحا خارجی (دانمارکی)، ۵۰۰  گرم (نیم کیلو) > می‌توانید از مغازه‌های لوازم قنادی تهیه کنید.
  2. پودر جوانه گندم، ۴۰۰ گرم
  3. پودر شیر خشک، یک عدد ۴۰۰ گرمی(ترجیحاً خارجی)
  4. شکر، ۵۰۰ گرم (نیم کیلو)
  5. پودر کاکائو یا پودر قهوه، پنج قاشق غذاخوری > هر دو باعث افزایش استقامت در حین تمرین می‌شوند. به سلیقه خود یکی را انتخاب کنید.

نحوه‌ی ترکیب کردن مواد:

ابتدا ظرفی مناسب برای مخلوط کردن این مواد انتخاب کنید، مانند قوطی خالی مکمل یا ظروف مانند آن. پودر سفیده تخم مرغ را درون ظروف موردنظر ریخته و بعد از آن پودر جوانه گندم را به آرامی اضافه کنید و همزمان ظرف را تکان دهید تا مواد خوب مخلوط شوند. سپس پودر کاکائو یا قهوه را به همان ترتیب اضافه کنید وبعد نوبت به اضافه کردن پودر شیر خشک می‌رسد مانند مراحل قبل به آرامی اضافه کنید و بهم بزنید. نکته‌ای که باید بدانید این است که اگر شیر خشک را زودتر از پودر کاکائو یا قهوه اضافه کنید باعث می‌شود باعث نم دار شدن مواد می‌شود (حالت گلوله گلوله شدن) که این موضوع باعث می‌شود مواد باهم خوب ترکیب نشوند. و در آخر شکر را به همان روش اضافه می‌کنید.

 طریقه مصرف:

یک تا دو قاشق غذاخوری در شیر مخلوط کنید و قبل از صبحانه میل کنید.

دو تا سه قاشق غذاخوری قبل از تمرین.

دو تا سه قاشق غذاخوری بعد از تمرین.

نکته: اگر این مکمل را با شیر مخلوط کنید و میل کنید، کازئین موجود در شیر باعث می‌شود که هضم پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ به طول انجامد و در نتیجه پروتئین بیشتری جذب بدنتان شود.